נוזלים בטיסה

"הכול יזרקו לך!" "מותר רק מים!" "מותר 50 מ"ל!"

אלה חלק מהתשובות שכתבו אנשים לשאלה איזה נוזלים מותר לקחת בתיק היד. היו כמעט 100 תשובות ואף תשובה לא הייתה זהה לאחרת. רוב התשובות היו לא נכונות ולכן החלטתי לכתוב את הפוסט הזה.

בשורה התחתונה מותר: עד 10 בקבוקים, עד 100 מ"ל לכל בקבוק, ארוזים בשקית אחת.

מה מותר? מה אסור? ואיפה?

נתחיל בזה שמישראל, לעת עתה, אין הגבלה ומותר לקחת נוזלים בתיק היד או הטרולי שעולה איתנו למטוס.

הבעיה מתחילה כשחוזרים הביתה ולפני שתהיה בעיה הנה כמה כללים.

מהם נוזלים?

כל סוגי המשקאות, כל המאכלים הניגרים או המכילים נוזל (רטבים, מרקים, דבש, יוגורט ועוד), כל מוצרי הקוסמטיקה הניגרים והנוזליים (קרמים, בשמים, שמנים וגם ליפ גלוס ומסקרה), כל סוגי הספריי, כל סוגי המשחות (כן, גם משחת שיניים), ג'ל.

בקיצור כל מה שנראה לכם "זז" מבחינתכם הוא נוזל. לא לקחת סיכון.

את כל זה אתם יכולים להכניס למזוודה ולשלוח לבטן המטוס אבל מה אפשר לקחת כשטסים רק עם טרולי והטרולי עולה לתא הנוסעים? (גם אם בסופו של דבר הוא נלקח לבטן המטוס – הסבר בהמשך).

אפשר לקחת כל מוצר שגודלו לא עולה על 100 מ"ל.

את כל המוצרים יש להכניס לשקית פלסטיק רב פעמית (שאפשר לפתוח ולסגור), יש שדות תעופה שמבקשים שהגודל יהיה 20X20.

צריך לארוז עד 10 מוצרים בשקית אחת, ותכולת השקית לא תעלה על ליטר אחד בסך הכול (אבל כמובן אסור מוצר אחד של ליטר), שקית לכל נוסע.

ובמילים פשוטות עד 10 בקבוקים, עד 100 מ"ל לכל בקבוק, ארוזים בשקית אחת.

 

      אריזות קטנות לנוזלים

      הבקבוקים ארוזים בשקית הרב פעמית

 

בבידוק הביטחוני ובשיקוף יש להוציא את השקית מהטרולי או מתיק היד ולהניח אותה מחוץ לתיק כשהיא נכנסת לשיקוף.

מי שתיה – אי אפשר להכניס בקבוקי מים מינרלים מלאים. אפשר להכניס בקבוקים ריקים ולמלא בשדה התעופה בקולרים או לקנות בדיוטי פרי.

אפשר להעלות למטוס בקבוקים או כל מוצר נוזלי אחר שנרכש בדיוטי פרי. רצוי שיהיו בשקית של הדיוטי פרי ורצוי לשמור על הקבלה (עוד לא קרה שביקשו אבל עדיף על כל מקרה) ושימו לב שאם אתם בטיסת קונקשין לבדוק מהם החוקים במדינה שאליה אתם עוברים.

שימו לב! בטיסות לואו קוסט שבהן יש אפשרות שייקחו לכם את הטרולי לבטן המטוס כי לא רכשתם פריוריטי, הטרולי מתנהג כתיק שעולה לתא הנוסעים בכל הקשור לנוזלים. כי הטרולי לרוב יעבור את שיקוף תיקי היד ויילקח מכם רק בשער העלייה למטוס.

תרופות

כדאי לבדוק באתר של שדה התעופה מה מותר ומה אסור. לרוב מאפשרים לקחת תרופות מסוימות שהן מעל 100 מ"ל, חומרי אינהלציה, נוזל לעדשות, וכדומה באישור רופא.

תינוקות

בדרך כלל מאפשרים להעלות כל מה שצריך עבור תינוקות. מעולם לא טסתי עם תינוקות ולכן אני ממליצה לבדוק באתר שדה התעופה או עם חברת התעופה.

 

איך ומה לארוז כשטסים רק עם טרולי?

כפי שכתבתי, מהארץ אין בעיה לצאת עם נוזלים אבל כדי לא לחרוג בחזרה אפשר להעביר את הנוזלים שרוצים לבקבוקים ולקופסאות קטנות. אלה נמכרים ברשתות קוסמטיקה זולות, חנויות סטוק למיניהן וחנויות פיצ'פקס. ניתן גם לרכוש מוצרי טואליטקה באריזות קטנות מיוחדות לנסיעה. ברשתות הפארם יש פינה מיוחדת ובה אריזות קטנות לנסיעות למשל: שמפו, מרכך, סבון נוזלי, קצף גילוח ועוד. בקבוקים קטנים אפשר לקחת גם מבתי מלון.

שקיות רב פעמיות מחלקים לפעמים בשדה התעופה אבל אפשר לקנות כאן ברשתות כמו סקארה או איקאה. גם תיק כלי רחצה רב פעמי שקוף יעשה את העבודה.  אני בדרך כלל לוקחת איתי בקבוקים שלא מכילים כבר הרבה נוזלים, הכוונה ל"סוף" של בושם או של שמפו/מרכך וכדומה ואז אני לא מחזירה לארץ גם אם נשאר מעט בבקבוק.

קישורים

חוקי נשיאת נוזלים בתיק יד העולה לתא הנוסעים באנגליה - בקישור

חוקי נשיאת נוזלים בתיק יד העולה לתא הנוסעים בארצות הברית - בקישור

 

מניסיון בטיסת דלתא לא אפשרו לנו להעלות מים מינרלים שנקנו בדיוטי פרי, הייתה בדיקת נוזלים נוספת ממש לפני העלייה למטוס, המים נלקחו אבל מיד בעלייה למטוס קיבלנו בקבוקי מים.

מניסיון בשדות תעופה רבים באירופה (לוטון, המבורג, סופיה, גדנסק, פאפוס, מלפנסה, קראיובה, ורשה ועוד) אלה הם החוקים אך מומלץ תמיד להתעדכן באתר שדה התעופה.

ניתן לפנות אלינו באמצעות הטופס הבא