הזמנת מלון או דירה – האותיות הקטנות, המיסים וכל התוספות שלא חשבתם עליהם.

בשעה טובה החלטתם על מלון או דירה, מצאתם את האתר ובו המחיר הזול ביותר ואתם כבר עומדים ללחוץ על מקש הזמן. חכו רגע וקראו כמה טיפים שיעזור לכם להבין על מה אתם לוחצים.

המחיר – בחיפוש הראשון המחיר שקופץ הוא בדרך כלל מחיר ללא אפשרות ביטול. הוא כמובן המחיר הזול ביותר אבל לא בטוח שזה מה שאתם רוצים. אפשרות הביטול נותנת לכם אופציה לבטל את העסקה ללא תשלום, אם הטיול עוד רחוק ולא החלטתם על המסלול הסופי כדאי לבחור בה. אם אתם סגורים על תאריך ומלון אתם יכולים לבחור באופציה הזולה אבל אל תסמכו על כך שיאפשרו לכם לבטל. מניסיון – הזמנו מלון לעוד חצי שנה ואחרי חצי שעה ניסינו לבטל כי הבנו שעשינו טעות, המלון (דרך אתר בוקינג) לא הסכים לבטל.

 

תאריך הביטול – ברוב המלונות אפשר עד יום לפני אבל לא בכולם. קראו את האותיות הקטנות ושימו לכם תזכורת בתאריך הזה.

 

המיטות בחדר או בדירה – ברוב המקומות יש אופציות שונות לחדרים. אם למשל תרצו חדר זוגי לפעמים אפשר לבחור את סוג המיטה או את גודל המיטה (גודל המיטה יכול להשפיע על המחיר) קינג זו המיטה הגדולה ביותר ואחריה בהתאמה קווין וטווין. חדרי משפחה יכולים להיות עם מיטה זוגית וספה נפתחת, זה יכול להתאים לילדים קטנים. בחרו באפשרות המתאימה לכם אחרי שבדקתם את כל האפשרויות.

 

 

גודל החדר – באתרי האינטרנט מציינים את המידות המדויקות של החדר. לא להסתמך רק על התמונות.  בניו יורק למשל יש חדרים שגודלם 9 מ"ר.

 

ארוחת בוקר – לפעמים באותו מלון יש מחיר עם ארוחת בוקר וללא ארוחת בוקר. בדרך כלל זה כתוב ליד סוג החדר. אפשר גם להתעמק ולראות לפי התמונות והציון מה סוג ארוחת הבוקר (קונטיננטלית, מתוקה, חמה וכו'). יש מקומות שמקבלים לחדר קיט עם קרקרים וריבות וזו ארוחת הבוקר ויש מקומות שמקבלים בופה מלא. בדרך כלל הכול כתוב.

 

ארוחת בוקר מעולה - מלון קוסמופוליטן פראג

 

מיסים – כמעט בכל מקום יש מיסים עירוניים שלא כלולים במחיר ומשלמים אותם בנפרד, לפי כמות האנשים ומספר הלילות. סכום המיסים לאדם ללילה אמור להיות כתוב באתר. בבוקינג למשל רואים את זה מתחת לפרטי החדר והמתקנים. מע"מ לפעמים כלול ולפעמים לא. קראו מה כתוב שלא תופתעו.

 

דלפק קבלה – לא בכל מלון ובטח שלא בכל דירה יש עמדת קבלה הפתוחה 24 שעות ואם אתם מתכוונים להגיע בשעה מאוחרת בדקו מהן שעות הצ'ק אין ואם יש עמדת קבלה מאוישת. כנ"ל לגבי הצ'ק אאוט. כדי לראות את המידע הזה תגללו באתר למטה וחפשו צ'ק אין ועמדת קבלה.

 

שירותים – במלונות פשוטים, באכסניות, בצימרים אחדים ואפילו במלונות קטנים יש חדרים ללא חדר שירותים פרטי. חדר השירותים והרחצה הוא משותף. זה כתוב בפרטי החדר באותיות גדולות. לדוגמה: חדר זוגי עם שתי מיטות זוגיות וחדר אמבטיה משותף.

 

עלויות נוספות – כאן כדאי ורצוי לקרוא את כול מה שכתוב באותיות הקטנות.

 

מזגן – לא, זה לא הזוי, יש דירות שבהן מחייבים על שימוש במזגן לפי שעה.

 

מצעים – בכפרי נופש מסוימים או בדירות המחיר לא כולל מצעים, או שמביאים מהבית או שמשלמים בנפרד.

 

ניקיון – ברוב הדירות בגרמניה ובאוסטריה למשל גובים סכום חד פעמי על ניקיון. הפרט הזה כתוב בדרך כלל מתחת לפרטי החדר, אחרי המתקנים והמיסים.

 

פיקדון – בחלק מהדירות דורשים סכום לפיקדון שיוחזר עם הצ'ק אאוט אחרי שיבדקו שלא היו נזקים.

 

חניה – תגללו באתר למטה ותמצאו פרטים נוספים על המלון או הדירה ובהם גם חניה, אם יש או אין, אם בחינם או בתשלום וכמה.

 

מיטה נוספת/לול – אם אתם באים עם תינוק תבדקו אם צריך להזמין לול, אם זה כלול במחיר או יש תוספת תשלום.

 

כרטיס אשראי או מזומן – רוב בעלי הדירות לא עובדים עם כרטיסי אשראי ודורשים תשלום במזומן. באתר שבו אתם מזמינים תוכלו לראות אילו כרטיסי אשראי מקבל המלון, שלא תגיעו בטעות עם דיינרס למלון שלא מקבל דיינרס למשל.

 

אחרי ההזמנה - כדאי להיכנס מדי פעם לאתר שממנו הזמנתם וגם לאתרים אחרים כדי להשוות מחירים, לא פעם המחיר יורד. יש אתרים המאפשרים שינוי הזמנה ויש אתרים בצריך לבטל ולהזמין מחדש.

 

זהו, עכשיו אחרי שבאמת קראתם הכול אתם יכולים לחשב מה תהיה העלות של החדר או הדירה שהזמנתם כולל הכול ולהזמין.

 

בהצלחה!

ניתן לפנות אלינו באמצעות הטופס הבא