טיסות בחברת WIZZ AIR

כל מה שרציתם לדעת על הזמנת טיסה ב-wizz air

מזוודות

שינוי מדיניות כבודה החל ב-1 בנובמבר 2018

נוסעים שקנו כרטיס רגיל

כל נוסע יהיה רשאי להעלות למטוס רק תיק שגודלו המקסימלי 40X30X20 ס"מ (תיק זה ייכנס מתחת למושב שלפניכם).

יש לשלם על כל מזוודה נוספת (גם על טרולי).

נוסעים שקנו כרטיס פריוריטי

כל נוסע יהיה רשאי להעלות למטוס תיק שגודלו המקסימלי 40X30X20 ס"מ (תיק זה ייכנס מתחת למושב שלפניכם),

וטרולי בגודל 55X40X23 ס"מ. 

תיקים אלה יעלו לאיתכם לתא הנוסעים.

ברכישת כרטיס זה אתם גם תעלו למטוס ראשונים.

 

 

בחירת מושבים

אם אתם רוצים להחליט איפה תשבו, תצטרכו לשלם על כך. בזמן ההזמנה וגם לאחר מכן תוכלו לראות את מבנה המטוס, את המקומות הפנויים ומה מחירם (משתנה בהתאם לטיסה ולמיקום) ולבחור לעצמכם. אם לא עשיתם זאת, במהלך הצ'ק אין באינטרנט ישבצו אתכם ולרוב גם לא יחד.

 

צ'ק אין במחשב או באפליקציה ללא עלות עד 3 שעות לפני הטיסה

אם רכשתם מקומות ישיבה תוכלו לבצע צ'ק אין 30 יום לפני הטיסה, אם לא רכשתם מקומות ישיבה הצ'ק אין יפתח 48 שעות לפני הטיסה ובו תשובצו במקומות רנדומליים. חובה לעשות צ'ק אין באינטרנט אחרת תשלמו הרבה כסף על צ'ק אין בשדה התעופה. התהליך הוא פשוט ובסופו תדפיסו לכם את הכרטיסים להלוך ולחזור. יש אפשרות להציג כרטיס גם דרך האפליקציה.

 

חברת wizz air היא חברת טיסות חסך (לואו קוסט) שמוצאה בהונגריה.

היעדים מישראל נתב"ג

בולגריה - Sofia, Varna

הונגריה - Budapest, Debrecen

לטביה - Riga

ליטא -   Vilnius

פולין -  Katowice , Lublin, Warsaw

רומניה - Sibiu,Bucharest, Cluj Napoca, Craiova, Iasi, Timisoara

אנגליה -London

אוסטריה - Vienna

 

בחודשי החורף יעדים במחיר זול מאוד מעובדה

אוסטריה - Vienna

בולגריה - Sofia

הונגריה - Budapest

לטביה - Riga

פולין -   Warsaw

רומניה - Bucharest

אנגליה -London

מחיר הטיסה הוא ללא הושבה וללא ארוחות. אפשר לטוס רק במחיר הבסיס ואפשר לשלם על טרולי או מזוודה בגדלים שונים, הושבה, קדימות בעלייה למטוס (פריוריטי), לקנות ארוחה ועוד.

למרות התשלומים הנוספים הטיסות הללו זולות יותר מהטיסות הסדירות.

 

טיפ חשוב: בכל שלב בתהליך ההזמנה שימו לב לפרטים שאתם כותבים, שם ושם משפחה שיהיו זהים לדרכון. כל השמטה של אות או החלפה של שם משפחה בשם פרטי תעלה לכם כסף. לפעמים הרבה כסף.

תשלום בשקלים

באתר של חברת wizz air קיימת אופציה לתשלום במגוון מטבעות. אנחנו בדקנו וראינו, בטיסות מסוימות, שזול הרבה יותר לשלם בשקלים מאשר באירו. 

טיפ חשוב: בדקו לפני התשלום את המחיר באירו (בדולר אם תרצו) ובשקלים. לרוב ההמרה למטבע זר היא גבוהה יותר.

דוגמה: טיסה לסופיה בשקלים:  576, באירו 153.56. לפי שער האירו היום 4.07 המחיר בשקלים נמוך יותר.

 

חברות במועדון

ל – wizz air שתי אופציות לחברות מועדון.

זוגית – לאדם הקונה את החברות ולעוד שותף לנסיעה (השותף לא חייב להיות מישהו קבוע אלא כל אדם שתבחרו לטוס איתו בטיסה מסוימת). המחיר לשנה 139 ₪. מקנה מינימום 50 ₪ הנחה במחיר הטיסה, כשמחיר הטיסה עולה על 99 ₪, והנחה של 25 ₪ על הזמנת מזוודה. החברות הזו משתלמת מאוד כשיש מבצעים.

קבוצתית – לאדם הקונה ולעוד חמישה שותפים לטיסה. גם כאן ניתנת אותה הנחה על מחיר הטיסה ועל מזוודה. המחיר 279 ₪ לשנה.

דוגמה מהיום: טיסה לסופיה ב- 22/12, מחיר הבייסיק 149 ₪, ולחברי מועדון 99 ₪. הטיסה חזור 239 ₪ ולחברי מועדון 189 ₪. כבר חסכתם 100 ₪ לאדם. אם תקנו כרטיס זוגי תחסכו כבר כיסיתם את עלות המועדון וחסכתם 60 ₪.

 

תוכלו להיעזר בדוגמה הזאת לצורך הזמנת טיסה:

הזמנת טיסה לסופיה

בתאריך 14 בספטמבר קיבלתי הודעה על מבצע של 20% לחברי מועדון, מדי פעם יוצאת החברה במבצעי הנחות. אתם תוכלו לקבל מאיתנו ניוזלטר על מבצעים כאלה אם תרשמו באתר. חשבתי לעצמי שיכול להיות נחמד לחוות קצת קישוטי כריסמס באיזה סופ"ש קצרצר. מצאתי. הלוך ב 30/11 וחזור ב 3/12, מדובר על יומיים וחצי נטו. חמישי עד ראשון.

הטיסה הלוך עלתה 34 ₪ (לא אין כאן טעות הקלדה אבל על המחיר הזה יש תוספות אז לא להתלהב), טיסת בוקר שיוצאת מפה ב: 10:30

הטיסה חזור עלתה 69 ₪ (המחירים ליחיד). טיסה שיוצאת מסופיה ב-3/12 ב 7:00. עוד 70 ₪ גובים על דמי רישום (משתנה מטיסה לטיסה). המחירים האלה היו לאחר הנחה של חבר מועדון ולכן קניתי חברות במועדון לזוג – 139 ₪ לשנה. שילמתי גם על הושבה, 70 ₪. בסך הכול 625 ₪, לזוג.

 

הושבה

לא חייבים לשלם 140 ₪ על הושבה. באופן יחסי למחיר הטיסה הסכום הוא גבוה. אני אוהבת לבחור את המושב שלי אבל אפשר לחסוך את זה ובזמן הצ'ק אין תקבלו מושבים לפי בחירת החברה. הדעות חלוקות – כבר שמעתי על כאלה שאמרו שתמיד הושיבו אותם יחד ועל כאלה שאמרו שהחברה עושה בכוונה ולא מושיבה יחד כדי שבפעם הבאה תקנו מושבים.

 

פריוריטי / קדימות

מה מקנה הפריוריטי? אתם עולים לטיסה בין הראשונים, הטרולי שלכם עולה איתכם למטוס, ותוכלו לקחת איתכם תיק שגודלו 40X30X18. (לדוגמה: תיק גב קטן, תיק לאישה, תיק ללפטופ).

 

מזוודות

גודל המזוודות/טרולי – זה מה שחשוב בכל חברת לואו קוסט. ולצערנו, לכל חברה גודל מזוודות אחר. תמדדו את גודל המזוודה כולל הגלגלים. בשדה התעופה יש כלובים שלתוכם צריך להכניס את המזוודה ואם היא לא נכנסת תשלמו הרבה כסף. לכל חברת תעופה יש כלוב משלה על פי גודל המזוודה המותרת.

תמיד !! תבדקו באתר האינטרנט את גודל המזוודה כי מעת לעת החברות משנות אותן. לדוגמה וויז שינתה את גודל הטרולי החל מ 1/10/2017.

הטרולי המותר לעלייה למטוס, עד 10 ק"ג, במידות 55X40X23, אם תרצו מזוודה נוספת עד  20 ק"ג אן עד 32 ק"ג תוכלו לשלם על כך, המחיר משתנה מטיסה לטיסה. אם אין מקום בטיסה ייתכן שהטרולי יילקח לבטן המטוס אלא אם כן שילמתם על פריוריטי.

 

מחירים

ב wizz air יש שלוש אפשרויות למחירים שונים. מחיר הבייסיק שעליו דיברתי מקנה אפשרות לעלות למטוס עם טרולי. 

מחיר wizz go כולל גם מזוודה של 20 ק"ג, קדימות בעלייה למטוס, עוד תיק יד נוסף, ובחירת מושבים. 

מחיר wizz plus כולל בנוסף לכל מה שהזכרתי למעלה גם מזוודה של 32 ק"ג, אפשרות לבחירת מושבים מרווחים, אפשרות לשינויים בטיסה והחזר כסף לחשבון wizz בתנאים מסוימים.   

 

ניתן לפנות אלינו באמצעות הטופס הבא