פולין-קראקוב ב-3 ימים

טיול גיבוש מהעבודה, 4 זוגות לקראקוב. חיפשנו יעד זול, כזה שלא עושה חור בכיס עם כל הוצאות המחייה וההחלטה נפלה על קראקוב. 

הנופשון הוזמן טרום פתיחת הקו הישיר של ראיין אייר לקראקוב ולכן הסתפקנו בטיסת סאן דור של אלעל.

היציאה 24.11 יום שישי בבוקר (6:30 המראה) וחזור ביום שני 27.11 (10:35 המראה).

טיסות טובות נוחות, חצי שירות- מחיר הטיסה כלל מזוודה גדולה, הושבה ושתיה קלה. מזון - בתשלום!

לינה: מלון Andel's by Vienna House מלון מומלץ מאוד. המיקום מושלם - בעיר החדשה אולם מרחק 5 דקות הליכה משער הכניסה לעיר העתיקה. צמוד לקניון קראקובקה שבצמוד אליו התחנה המרכזית של קראקוב, נתון חשוב לכל המתניידים עצמאית!.

המלון בן 10 אבל נראה חדיש ביותר, חדרים מקסימים , חדר אמבטיה מקסים ואורחת בוקר טובה מאוד. גם השירות היה מושלם.

 

מסלול הטיול:

24.11 יום שישי- הגעה למלון ויציאה לסיור מודרך בעברית שהוזמן מראש לעיר העתיקה. הסיור על ידי חברת דניפולנד עם ארתה מדריכה פולניה דוברת עברית, בוגרת החוג להסטוריה יהודית. סיור מרתק בארמון ואבל, העיר העתיקה עם כיכר השוק ובנין שוק הבדים. עלות הסיור 100 זלוטי לאדם.

 

                 שוק הבדים העתיק                   

בסיום הסיור, חזרנו למלון לקבלת חדרים והמשכנו לקניון קראקובקה הצמוד למלון, היה זה black friday הקניון מאוד עמוס ומה שהספקנו היה ביקור וקניות בחנות C&A שבד"כ לא מאכזבת. חזרה למלון למנוחה ואורחת ערב במסעדה מדהימה (פרוט בטיפים) איטלקית בשם  La Grande Mamma בכיכר המרכזית בעיר העתיקה.

 

25.11  יום שבת: סיור מודרך ברובע היהודי. סיור כאמור תואם מראש בעלות 100 זלוטי לאדם. הסיור כלל את המתחם המקורי של הרובע היהודי, מבט חיצוני על בתי הכנסת (סגורים בשבת), כיכר השילוחים עם אנדרטת הכסאות, בית המרקחת בפינת הרחוב והמפעל של אוסקר שינדלר.

 

 

משם המשכנו לקניות. מונית לקניון סרנדה לקניות ומשם חזרה למלון. ארוחת ערב במסעדה עם תריט פולני מקומי בנגיעות מודניות בשם                      Restauracja Smakolyki שהיתה הצלחה בארוחה ל-8 אנשים כולל יין, שתיה קלה, מנות ראשונות, עיקריות ו-2 קינוחים בעלות של 400 זלוטי.

 

26.11 גולת הכותרת . נסיעה לזאקופנה- עיירת סקי מקסימה במרחק שעתיים נסיעה. ירד שלג, היה כיף. עלינו ברכבל לפסגת ההר בעלות של 22 זלוטי ל-2 כיוונים לאדם. ישבנו בבית קפה וצפינו בשלג בחוץ וירדנו לשוטט בעיירה עצמה . הרוחב הראשי מלא חנויות, ליד הרכבל דוכני מזכרות. כיף גדול!.

 

 

בערב, ביקור חוזר במסעדת לה גרנדה מאמא המומלצת ביותר!

 

היה כיף, אוירה מקסימה של טרום חג מולד ובעיקר זול לכיס הישראלי. שווה ביקור!

הוספת תגובה

ניתן לפנות אלינו באמצעות הטופס הבא